Lepiej sprzedać samochód samodzielnie czy zgłosić się do skupu aut?

Który skup aut we Wrocławiu wybrać?
18 października 2017
Jak wygląda sprzedaż samochodu w skupie aut. Jakie dokumenty są potrzebne?
20 października 2017
Pokaż wszystkie

Większość osób chcących pozbyć się swojego samochodu decyduje się spróbować sprzedać go samodzielnie. W dzisiejszych czasach może to wydawać się bardzo łatwe – wystarczy zrobić ogłoszenie wraz ze zdjęciami, wstawić je do Internetu i czekać na korzystne propozycje od osób zainteresowanych kupnem. Z tego powodu duża część osób nawet nie chce słyszeć o skupach samochodów, wiedząc, że oferują one niższe ceny za samochody. Często jednak okazuje się, że samodzielne sprzedanie samochodu jest bardzo trudne, a skup to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Czasochłonne i kosztowne przygotowania do sprzedaży

Samochodów używanych – w świetnym stanie, niezłych cenach i doskonałych marek – jest na rynku bardzo wiele, także za sprawą znakomitych aut sprowadzanych z zagranicy. Raczej więc nie ma co liczyć na to, że uda się bardzo szybko i na bardzo świetnych warunkach sprzedać samochód, zwłaszcza gdy jego stan nie jest perfekcyjny, a on sam nie należy do najbardziej pożądanych modeli na rynku.

Poza tym, samochód przed sprzedażą, a nawet przed przygotowaniem go do stworzenia ogłoszenia trzeba odpowiednio przygotować. Może to oznaczać konieczność wykonania całego mnóstwa prac, od podstawowej, jaką jest dokładne wysprzątanie samochodu z zewnątrz i wewnątrz, po potrzebne prace naprawcze, które mogą znacznie zaniżyć cenę auta bądź całkowicie zniechęcić kupujących.

Konieczne jest też opłacenie samochodu, nawet jeśli się nim nie jeździ, gdyż kupujący wolą opłacone samochody, które nie wymagają wielkiego wkładu, generuje to więc też wielkie koszty.

Potem następuje konieczność zrobienia atrakcyjnych zdjęć, stworzenia ogłoszeń i umieszczenia ich w odpowiednich miejscach. Ogłoszenie także niełatwo jest stworzyć, gdyż trzeba w nim uczciwie opisać stan auta jeśli nie chce się potem pretensji niezadowolonych kupujących czy oglądających, zaś umieszczenie ogłoszenia w sieci może być kosztowne. Najlepiej byłoby zamieścić samochód na kilku portalach, to zaś generuje koszty od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za jeden portal na miesiąc widoczności ogłoszenia. Można też oczywiście zawiesić ogłoszenie o sprzedaży w oknie, to jednak jest raczej mało efektywna metoda.

Uciążliwi klienci, niekończące się telefony…

Zamieszczenie ogłoszenia o sprzedaży auta właściwie kończy najłatwiejszy etap samodzielnej sprzedaży samochodu. Niemożliwe? Każdy, kto choć raz próbował sprzedać samochód, wie, jaką udręką potrafią być dzwoniące bez przerwy telefony, zwykle mające na celu jedynie zaniżenie ceny. Trudno wśród setek dzwoniących trafić na konkretną osobę, a przecież wielu z tych zainteresowanych chce umawiać się na oglądanie samochodu czy nawet jazdę próbną. Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie te osoby mogą faktycznie chcieć kupić samochód, nawet jeśli to deklarują, dlatego często jest to tylko marnowanie czasu. Poza tym trzeba odpowiadać na setki pytań dotyczących stanu auta czy jego wyposażenia i przekonać się, że klienci zwykle chcieliby otrzymać perfekcyjny samochód praktycznie za darmo, co może być frustrujące i denerwujące.

Działania nie zawsze skuteczne

Opisane wyżej problemy można byłoby przeżyć gdyby kończyły się sukcesem, tj. sprzedażą samochodu w krótkim czasie, za wysoką cenę, najlepiej 100% wartości auta (bo chyba nikt nie liczy na to, że uda mu się na używanym samochodzie zarobić). Niestety, zwykle kończy się na marzeniach. Większość osób, sfrustrowanych telefonami i wizytami zainteresowanych kupnem samochodu, po dłuższym czasie bezskutecznych prób sprzedaży decyduje się drastycznie obniżyć cenę, chcą pozbyć się kłopotu i osiągnąć upragniony spokój. Jest to dobry sposób na pozbycie się samochodu, ale nie na otrzymanie za niego godziwej sumy. Zwłaszcza że można zrobić to prościej, szybciej, korzystniej i bez straty czasu i nerwów.

Sprzedaż do skupu – same korzyści

Jedyną słabszą stroną rozwiązania, jakim jest sprzedaż samochodu d skupu aut używanych, jest fakt, że trzeba liczyć się z ceną niższą niż wartość rynkowa samochodu. Tak naprawdę jednak tylko prawdziwi szczęściarze mogą liczyć na otrzymanie 100% wartości samochodu kiedy sprzedają auto na własną rękę, a przy tym muszą w to zainwestować, choćby jeśli chodzi o koszty napraw, czyszczenia samochodu oraz wystawiania ogłoszeniach na portalach motoryzacyjnych. Czas zaś i spokój są bezcenne, na pewno więc lepiej będzie sprzedać samochód do Master Auto Skupu Aut Wrocław za gwarantowane minimum 80% ceny niż trudzić się samodzielnymi próbami sprzedaży, z których nikt nie wyniknie, zwłaszcza że rozwiązanie takie ma jeszcze więcej zalet.

Wygodna transakcja

Klienci korzystający z naszych usług nie muszą martwić się niczym, co jest właściwe dla osób chcących samodzielnie sprzedać samochód. Konkrety? Nie trzeba myć samochodu, sprzątać go czy dokonywać w nim jakichkolwiek napraw. Nie ma potrzeby robienia zdjęć czy zachwalania pojazdu w ogłoszeniu, wystarczy rzeczowo przedstawić nam podstawowe informacje na temat stanu pojazdu, rocznika i marki, na przykład w formularzu wyceny. Nie trzeba też ponosić żadnych kosztów, jak dokonanie opłat czy nawet rejestracja samochodu, gdyż brak uregulowanych opłat nie jest dla nas najmniejszym problemem. Poza tym sama transakcja z nami również jest bezproblemowa.

Szanując czas naszych Klientów, sami dojeżdżamy we wskazane przez nich miejsce, w terminie, którym im odpowiada. Nie ma też możliwości, byśmy zmarnowali czas Klienta, nie stawiając się na umówione spotkanie – jesteśmy profesjonalistami. Poza tym nie oglądamy długo samochodu, nie tracimy czasu naszego i naszych Kontrahentów na badanie grubości powłoki lakierniczej – w większości przypadków oględziny nie zajmują dłużej niż 20 minut, po których możemy już dokonać wyceny samochodu. Bardzo ważne dla naszych Klientów będzie też to, że, w przeciwieństwie do prywatnych nabywców, nie mamy wymagań z kosmosu. Działamy w branży samochodów używanych od lat i doskonale wiemy, że od używanych pojazdów nie można wymagać idealnego stanu, toteż nie mamy wymagań z kosmosu i nie zaniżamy ceny za normalne ślady użytkowania, które są oczywiste w przypadku kilkunastoletnich pojazdów.

 Oferujemy też uczciwe warunki – ceny formowane są na podstawie rzetelnej wyceny, jesteśmy więc uczciwi i można nam zaufać. Sprzedanie nam samochodu jest więc szybkie i łatwe, zwłaszcza że interesują nas wszystkie pojazdy i nikt, kto spełnia podstawowe określone przez nas wymagania, nie spotka się z odmową. I na koniec bardzo ważna kwestia: na mocy rękojmi nabywca samochodu przez rok może zgłosić się do sprzedającego z pretensjami jeśli wykrył w samochodzie wadę ukrytą i domagać się zwrotu pieniędzy. My odstępujemy od tego roszczenia, osoby więc, które zdecydują się sprzedać nam samochód, mogą spać spokojnie i mieć pewność, że sprzedane nam samochody nigdy do nich nie wrócą, a my nie zadzwonimy z żadnymi pretensjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *