Który skup aut we Wrocławiu wybrać?

Lepiej sprzedać samochód samodzielnie czy zgłosić się do skupu aut?
19 października 2017
Pokaż wszystkie

Skup i sprzedaż samochodów używanych to branża, w której działa wiele firm. Wiele takich przedsiębiorstw znaleźć można też na terenie Wrocławia, przez co mieszkańcy tego miasta, jak i innych, nierzadko nie wiedzą, jaki skup warto wybrać, by móc liczyć na najlepsze warunki przy sprzedaży swojego auta. Każda firma reklamuje się jako doskonała, o czym można przekonać się na przykład w Internecie. Warto jednak mieć na uwadze opinie osób, które korzystały z usług poszczególnych skupów, a także zainteresować się innymi, ważnymi kwestiami. 

Jakie cechy powinien posiadać dobry skup samochodów używanych? 

Duża część skupów aut używanych traktowana jest przez prowadzące je osoby jako maszynka do robienia pieniędzy, co oznacza, że nie można liczyć na korzystne warunki, a czasem nawet na warunki uczciwe. Bardzo często skupy są prowadzone nielegalnie, czyli nie są to zarejestrowane firmy, dzięki czemu ich właściciele unikają wielu opłat, przede wszystkim podatków.

Dla klienta takiego skupu oznacza to jednak, że jeśli coś przy transakcji będzie nie w porządku, nie będzie mógł ubiegać się o swoje prawa, bo nie będzie w stanie na przykład podać nieistniejącej firmy do sądu. Poza tym brak uczciwości wobec prawa to zwykle też brak uczciwości wobec klientów, niewiarygodne i nielegalne skupy należy więc omijać szerokim łukiem. Nie można też skorzystać z usług skupu, który operuje innymi danymi, to znaczy na przykład kupuje samochód w imieniu innej osoby, a potem chce sprzedać auto w imieniu swojego klienta.

Od razu wskazuje to na nieuczciwe praktyki i może narazić klienta na wielkie kłopoty, nie tylko jeśli chodzi o oszukanie go, ale też wplątanie w sytuacje, w których na przykład będzie musiał odpowiadać za cudze przestępstwa. Trzeba więc zwrócić uwagę na to, czy skup oferuje podpisanie umowy kupna-sprzedaży – jest to bezwzględnie konieczne! – a także czyje dane mają się na niej pojawić. Jeśli coś wyda się podejrzane, lepiej zrezygnować z transakcji. Umowa jest gwarancją bezpieczeństwa i braku odpowiedzialności za to, co dalej dzieje się ze sprzedanym samochodem, o czym niestety wiele osób zapomina, czego konsekwencje mogą być fatalne.

Sprzedając samochód w Master Auto , działając w świetle prawa, każdą przeprowadzoną przez siebie transakcję wykazuje w sposób określony przez ustawy. Zawsze podpisujemy umowę kupna-sprzedaży, na której widnieją dane naszej firmy i posiadacza auta, żadne inne.

Poza tym każdej naszej transakcji towarzyszy wydruk z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co jest dowodem na to, że prowadzimy zarejestrowaną, legalną działalność gospodarczą i płacimy podatki. Nasi Klienci mogą więc mieć sto procent pewności co do bezpieczeństwa i uczciwości naszych transakcji, czego niestety nie można powiedzieć o wielu skupach, także działających we Wrocławiu.

Ważna treść umowy kupna-sprzedaży 

Sprzedając auto wybranemu skupowi, trzeba dokładnie zapoznać się z podpisywaną umową. Chcąc zaoszczędzić czas, wiele osób nie zwraca na to uwagi, zwłaszcza że skupy zwykle podsuwają swym klientom gotowe umowy, co ma oszczędzić czas. Master Auto również daje możliwość podpisania gotowej umowy, jednak jest ona uczciwa i korzystna, w przeciwieństwie do niektórych praktyk stosowanych przez nieuczciwe skupy.

Jeśli nie przeczyta się dokładnie umowy, może się okazać, że znajdują się w niej niekorzystne dla sprzedającego zapisy, mówiące na przykład o tym, że koszty skarbowe ma pokryć osoba sprzedająca samochód, a nie kupujący, tak jak to powinno być.

Właściwie napisana umowa kupna-sprzedaży powinna też zawierać godzinę transakcji (by w razie zdarzenia z udziałem sprzedawanego samochodu można było wykazać, od kiedy dokładnie nie jest się jego właścicielem). Niezbędne jest też prześledzenie danych i sprawdzenie, czy naprawdę są prawidłowe. Niedbalstwo w tej kwestii może stworzyć problem w postaci na przykład niemożności wyrejestrowania pojazdu w wydziale komunikacji.

Master Auto ma duże doświadczenie w sporządzaniu umów kupna-sprzedaży, nasi Klienci nie muszą więc o nic się martwić. Bierzemy na siebie całość związanych z jej sporządzeniem działań, chcąc zaoszczędzić naszym Kontrahentom wysiłku, ale zawsze zachęcamy do sprawdzenia, czy wszystko w umowie się zgadza, na czele z danymi. Dbając o dobro naszych Klientów i własne interesy, zawsze dopinamy wszystko na ostatni guzik.

Naszym Klientom oferujemy też wcześniejsze przesłanie wzoru umowy, by nikt nie był zaskoczony jej treścią kiedy dojdzie do jej podpisania bądź by można było wcześniej sprawdzić, czy na pewno jest ona korzystna. Takie działanie powoduje, że nikt nie ma co do tego wątpliwości i każdy z naszych Klientów widzi, że nasze działanie jest uczciwe i przejrzyste, toteż wszyscy nasi Kontrahenci są zadowoleni z transakcji z nami.

Kwestia ceny 

Wybierając skup, do którego sprzeda się swój samochód, zwraca się uwagę przede wszystkim na cenę. Jest to dobre rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać, że powyższe kwestie są jeszcze ważniejsze, gdyż nie warto sprzedawać samochodu nawet za bardzo wysoką cenę skupowi, który działa nielegalnie czy jest nieuczciwy, gdyż w ten sposób można ściągnąć na swą głowę wielkie kłopoty. Na szczęście jednak nie trzeba wybierać między legalnością a korzystnymi dla sprzedających cenami, przynajmniej jeśli chodzi o nasz skup.

Każdy, kto chce sprzedać samochód, ma nadzieję, że uda się otrzymać za niego godziwą sumę, tyle, ile jest on wart. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że różne skupy oferują bardzo różne warunki cenowe za te same pojazdy, przy czym najczęściej cena samochodu jest znacznie zaniżana.

Najczęściej praktyka taka, przy wykorzystaniu najróżniejszych, sprytnych i bardzo nieuczciwych środków, stosowana jest przez skupy mające niskie obroty bądź podmioty, które skupami wcale nie są. Jak to możliwe? Handlem używanymi samochodami często zajmują się osoby, które liczą na łatwy zarobek i nie prowadzą firmy czy nawet obcokrajowcy, którzy chcą w ten sposób zarobić na życie.

W takich „skupach” nie ma co liczyć na wysokie ceny za auta, gdyż osób tych i firm zwyczajnie na to nie stać. Nawet jeśli skupy takie oferują bardzo szybkie odkupienie samochodu, nie warto korzystać z ich usług, ponieważ ceny, jakie mogą zaoferować, to najczęściej grubo poniżej 50% wartości samochodu, co jest ceną skandalicznie niską.

Nie można dać sobie wmówić, że to normalne w przypadku skupów, idących na rękę kupującym i oferującym bardzo szybkie transakcje, gdyż można liczyć na wszelkie udogodnienia, jakie oferują skupy, i jednocześnie na dobre warunki cenowe. Gdzie?

Skup Aut Wrocław – Master Auto daje wszystkim swym Klientom gwarancję, że nie zaproponuje im niższej ceny za ich samochód niż 80% wartości rynkowej, a zwykle wypłacane sumy są znacznie wyższe. Płacimy za samochody naszych Klientów dokładnie tyle, ile są one warte, inaczej niż inne skupy, które mają na celu zarobienie kosztem swych Klientów i stosują nieuczciwe praktyki. Na naszej stronie można znaleźć dokładne informacje na temat przeprowadzanej przez nas wyceny samochodów oraz dowiedzieć się, dlaczego możemy zaoferować tak wysokie ceny. Łatwo można więc przekonać się, że jesteśmy uczciwą firmą, z dogodnymi warunkami i jedyną tak korzystną ofertą, nie tylko we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *